Start project beekherstel Essche Stroom

Publicatiedatum: 20-11-2013

Zaterdag 16 november is met een symbolische eerste schop in de grond het startsein gegeven voor het project beekherstel Essche Stroom, waarbinnen Waterschap De Dommel, Brabants Landschap en Landgoed Beijendijk samenwerken. In 2013 en 2014 wordt vijf kilometer van de beek (vanaf het spoor Boxtel - 's-Hertogenbosch tot de Vughterweg) opnieuw ingericht en met twee kilometer verlengd. De Essche Stroom gaat weer meanderen en wordt ten behoeve van de waterveiligheid en de ecologie ook smaller gemaakt. Hierdoor ontstaat er weer stroming in de beek. In stromend water zit meer zuurstof, waardoor op termijn een grotere variatie aan vissen en oeverbegroeiing ontstaat.

Het project wordt in twee naast elkaar gelegen gebieden uitgevoerd: Landgoed Bleijendijk in Vught, ten oosten van de A2 en in particulier eigendom, en de Halsche Beemden in Esch, ten westen van de A2 en eigendom van Brabants Landschap. Waterschap De Dommel start op 2 december 2013 met de graafwerkzaamheden. Het totale project moet in oktober 2014 afgerond zijn.

Meer informatie: www.esschestroom.nl

 

Nieuwsbrief 31 ARK Rewilding Nederland: 'Brabants Goud', over De Geelders, het Dommeldal en De Beerze
Unieke expositie: De Hippe Fotoclub brengt de magie van Het Groene Woud in beeld
Heb je een goed idee? Maak dan gebruik van onze stimuleringsregeling projectinitiatieven!
In beeld: projectbegeleider John Vermeer, vriendelijke aanjager in Het Groene Woud
Dommelbiografie als basis voor inrichting van het landschap: ‘Het stroomgebied van de Dommel’ belicht de rivier van alle kanten
Groene Handdruk van Het Groene Woud besteed aan insectenhotel bij Kinderboerderij Kienehoeve
Uniek boek is voltooid: ‘Het stroomgebied van de Dommel’ belicht de rivier van alle kanten
Nieuwsbrief 30 ARK Rewilding Nederland: 'Brabants Goud', over De Geelders, het Dommeldal en De Beerze
Project PlantenNu in Het Groene Woud van start
... in Het Groene Woud