16 maart: start ambassadeurscursus in Nationaal Landschap Het Groene Woud

Publicatiedatum: 10-02-2019

Op 16 maart 2019 start de eerste ambassadeurscursus van Het Groene Woud, speciaal voor inwoners van het gebied. Op deze eerste dag (van in totaal vier cursusochtenden) gaat het over het ontstaan, de natuur, het landschap en de cultuurhistorie van Het Groene Woud. Hierbij staat ook een wandeling over Landgoed Velder op het programma.

Burgers betrekken

Met de ambassadeurscursus wil Het Groene Woud inwoners betrekken bij hun leefomgeving. Via de opgeleide ambassadeurs hoopt ze daarna nóg meer burgers te bereiken en te enthousiasmeren voor Het Groene Woud.

Kennis opdoen

De inhoud van de cursus is gevarieerd. Zo krijgen deelnemers onder meer een inkijkje in de verschillende natuurgebieden zoals Velder, Heerenbeek, Dommeldal en Zegenwerp. Ook bezoeken ze diverse projecten die mede dankzij steun van Het Groene Woud zijn gerealiseerd (De Armenhoef, Waterkrachtcentrale Dommelstroom en Streekpark Kienehoef).

Eerste cursusdag: presentatie en wandeling

De eerste cursusdag, op 16 maart, vindt ’s ochtends plaats van 09.00 uur tot 12.30 uur. De dag start met een presentatie door Ger van den Oetelaar over heden en verleden van Het Groene Woud en over het boek Landgoed Velder Heerenbeek en eindigt met een wandeling over Landgoed Velder onder leiding van eigenaar Frans van Boeckel en Ger van de Oetelaar. De overige cursusdagen vinden plaats op 6 april (‘Op weg naar Van Gogh National Park’), op 4 mei (‘Gastvrijheid in Het Groene Woud’) en op 18 mei (‘De visie van Het Groene Woud’).

Aanmelden voor deelname

Er zijn nog enkele cursusplaatsen vrij. Wie wil meedoen, moet Vriend van Het Groene Woud zijn óf bereid zijn om Vriend te worden. Opgeven voor de cursus kan via streekhuis@hetgroenewoud.com  Kosten: 75 euro voor mensen die nog geen Vriend van Het Groene Woud zijn. Bij deze prijs is het cursusmateriaal en de eerste jaarbijdrage als ‘Vriend van Het Groene Woud’ (50 euro) inbegrepen. Wie al Vriend is, betaalt 25 euro voor de cursus.

Landschapsfonds Het Groene Woud

Belangrijkste kenmerk van de bijdragen van de Vrienden van Het Groene Woud is dat deze rechtstreeks worden gedoneerd aan Landschapsfonds Het Groene Woud. Dit fonds ondersteunt projecten die bijdragen aan de verdere duurzame ontwikkeling van Het Groene Woud.
Het resterende bedrag van 25 euro komt ten goede aan de feitelijke kosten van de cursus, zoals ontwikkeling, materialen en onkosten op de verschillende cursuslocaties.
De ambassadeurscursus wordt gegeven door vrijwilligers van en betrokkenen bij Het Groene Woud, die hiervoor geen vergoeding ontvangen.

Vragen?

Stel deze dan gerust, per mail via streekhuis@hetgroenewoud.com

We heten je graag welkom als (aanstaand) ambassadeur van Het Groene Woud!

Kansen, middelen en bevlogenheid in Het Groene Woud: Goedbezochte Inspiratiedag is een succes
28 maart: Werkatelier Mozaïek Dommelvallei - Een goed idee over water, natuur, landschap? Meld je nu aan!
Nieuwsbrief 47 ARK Rewilding Nederland: 'Brabants Goud', over de Geelders, het Dommeldal en de Beerze
Word Vriend, win een boek! Winnaars juli - december 2024
Samen zorgen voor nóg meer bomen in Het Groene Woud - Populierenwerkgroep start met plantactie winter 2024-2025
Eerste LEADER-subsidie onderweg naar initiatiefnemers - Tuin De Es bouwt koolstof-positieve en biobased stilteruimte voor dagbestedingscliënten
Onderzoekers concluderen: zeldzame wespendieven vinden het goed toeven in Het Groene Woud
Gezocht: Voorzitter Stichting Landschap Het Groene Woud
STOP op aanvragen grote LEADER-projecten
... in Het Groene Woud